Gratis

Business Sales Representative Orange

TELEBIZ CONNECT S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Cine si cum suntem noi

Suntem o echipa dinamica, suntem pasionati de ceea ce facem si de castiguri frumoase, ne place competitia, dar in egala masura ne bazam unul pe celalat si incercam sa ne impartasim din experiente. Suntem deschisi la nou, curiosi si lucram cu oameni diversi. Suntem parte a unui mediu in care apar des situatii noi, tehnologie noua si asta ne ajuta sa invatam mai multe despre noi insine si sa progresam.
Misiunea noastra este sa fim un partener si un bun advisor pentru companiile mici si mijlocii. Principalul nostru obiectiv este sa oferim solutii, incredere si profesionalism clientilor nostri , atat celor existenti cat si celor pe care ii aducem la noi in retea.

Ce căutăm

- un consultant de vanzari exceptional pentru ca ii place sa vinda sau un vanzator poate mai putin experimentat dar care mereu pune suflet si un zambet in ceea ce face iar progresul este obiectivul sau profesional
un om de echipa si care cauta sa ofere solutii personalizate in acord cu nevoia clientului si business-ul pe care il are acesta
- un perseverent care nu renunta usor si care reuseste sa-i convinga pe ceilalti cu argumente solide
- un coleg caruia, de obicei, ii place sa negocieze si reuseste sa obtina ceea ce isi propune ( win win )
- un pasionat de tehnologie, care intelege ce inseamna solutii de securitate, antivirus, date mobile, VPN, cloud, wi-fi , internet cu banda garantata, etc
- un om serios , motivat real de dezvoltare profesionala si de castiguri cat mai mari – direct proportionale cu efortul depus constant

Descrierea jobului

Ce trebuie să faci

Sa fii consultantul pe care clientii tai l-ar recomanda tuturor cunostiintelor si partenerilor lor
Sa ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂cauti (prospectezi) societati comerciale si clienti noi cu care sa stabilesti intalniri, iar aceste intalniri sa le transformi in achizitii;
Sa promovezi si sa vinzi serviciile si produsele Orange dedicate segmentului IMM, identificand nevoile acestora si consiliindu-i sa ia cele mai bune decizii;
Sa cresti valoarea curenta a actualilor clienti prin promovarea unor solutii noi, potrivit cu tipul de afacere pe care o au;
Sa pregatesti clientii in ceea ce priveste folosirea serviciilor si produselor vandute si sa te ocupi de mentinerea relatiei post vanzare (mentenanta si retentia clientilor business din portofoliul tau);

Ce trebuie să știi

-sa cunosti si sa aplici tehnici de vânzare potrivite mediului de afaceri
-sa fii absolvent de studii medii si sa stii limba engleza
-sa ai capacitatea de investigare, analiza si propunere de solutii
-sa fii capabil sa comunici eficient sa iti cunosti competitia
-sa ai permis de conducere cat B;
-experienta de minim 2 ani in vanzari directe b2b sau retail poate sa constituie un avantaj dar nu reprezinta un criteriu decisiv la angajare
-experienta in prospectare si incheiere contracte de vanzare servicii/produse poate reprezenta un plus.

Daca toate cele de mai sus sunt de interes si fac parte din tine atunci te invitam sa ne cunoastem la o cafea!

Misiunea noastra este sa asiguram excelenta in domeniul solutiilor de comunicare oferite de Orange Romania si a relatiilor cu clientii . Investim permanent in oameni, procese si tehnologie pentru a asigura un nivel maxim de performanta in serviciile oferite clientilor nostri.Fiecare angajat contribuie la promovarea serviciilor companiei.Parcurgem un proces riguros de recrutare a reprezentantilor Telebiz Connect , pentru a ne asigura ca sunt angajati cei mai buni. Profesionalismul, orientarea catre clienti, spiritul de echipa si inovatia sunt valori ce caracterizeaza fiecare membru al echipei care a ales sa ni se alature. Iti poti construi cariera alaturi de noi.

Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 15 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024