Gratis

ASISTENT APROVIZIONARE

Antalis SA

Candidatul Ideal

Studii medii (minim) sau superioare
Operare PC - MS Office - nivel avansat, cunostinte SAP prezinta avantaj
Cunostinte limba engleza - nivel avansat
Candidatul cautat este o persoana determinata, cu abilitati de organizare si comunicare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Pregatirea si plasarea comenzilor catre furnizori conform necesarului de aprovizionare.
Primirea confirmarilor de comanda de la furnizori si verificarea ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂acestora; urmarirea respectarii conditiilor specifice fiecarui furnizor.
Urmarirea statusului comenzii pe intreg parcursul ei (predare - furnizor - receptie).
Avizare catre depozit a produselor ce urmeaza sa soseasca.
Introducerea confirmarilor si facturilor de cumparare in sistemul informatic.
Plasarea si urmarirea comenzilor speciale impreuna cu managerul de produs.

Beneficii:
Pachet salarial competitiv (salariu fix, tichete de masa, tichete cadou, abonament servicii medicale, zile libere suplimentare in functie de vechimea in companie)
Training
Un loc de munca placut si o echipa profesionista

Antalis face parte din grupul Kokusai Pulp & Paper, lider mondial în distribuția de hârtie, ambalaje și comunicare vizuală, cu sediul în Japonia și listat la Bursa de Valori din Tokyo (ISIN JP3293350009), cu o cifră de afaceri de 659.1 miliarde JPY (aproximativ 4.3 miliarde de euro) în 2023. În Europa, Canada și America Latină, Antalis este principalul distribuitor B2B de produse și servicii în hârtii și ambalaje industriale și numărul doi în distribuția de media de comunicare vizuală. Cu sediul central în zona Paris (Franța), Antalis operează în 32 de țări, deservind peste 100.000 de clienți cu o echipă de 4.100 de angajați și soluții inovatoare de comerț electronic. Cele 84 de centre de distribuție, axate pe eco-responsabilitate, oferă servicii de clasă mondială.

Viziunea noastră este să consolidăm Antalis ca lider și cel mai de încredere distribuitor internațional business-to-business de hârtie, ambalaje, comunicare vizuală, consumabile și echipamente și servicii asociate.

Misiunea noastră este să oferim excelență clienților noștri prin expertiză și inovare în produsele și serviciile pe care le oferim și în relațiile noastre cu partenerii noștri de afaceri și părțile interesate.

Suntem responsabili din punct de vedere social și agili în extinderea portofoliului nostru de afaceri, responsabili pentru accelerarea transformării noastre digitale, dezvoltarea echipelor noastre și obținerea unor randamente puternice ale capitalului angajat.
Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024