Gratis

Asistent Achizitor Produse Non-Carte

Librărie Bookcity

Candidatul Ideal

Ești pasionat de produse inovatoare și ai experiență în achiziții? Dacă ești gata să contribui la dezvoltarea unui portofoliu diversificat de produse complementare pentru o rețea națională de librării, atunci te invităm să aplici pentru poziția de Asistent Achizitor Produse Non-Carte Bookcity.

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Selectarea și achiziționarea produselor non-carte (cadouri, papetărie, jocuri, muzică, ceai) pentru toate librăriile din rețea.
• Gestionarea relațiilor ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄cu furnizorii si monitorizarea performanței produselor acestora.
• Monitorizarea stocurilor și asigurarea unei rotații rapide a produselor, pentru a menține un nivel optim al stocurilor în toate locațiile.
• Colaborarea cu echipa de marketing și vânzări pentru promovarea produselor non-carte și ajustarea ofertei în funcție de preferințele clienților.
• Analizarea stocurilor nevandabile și propunerea de campanii pentru valorificarea acestora la nivel de rețea.

Cerințe:
• Experiență de minimum 1-2 ani în achiziții, de preferat în retail sau în domenii similare.
• Cunoștințe de gestionare a stocurilor și utilizare a softurilor specifice.
• Creativitate și adaptabilitate la cerințele și preferințele clienților din diverse piețe locale.
• Studii superioare în management, comerț, marketing sau domenii conexe.

Oferim:
• Un mediu de lucru dinamic și prietenos;
• Un pachet de beneficii care include, pe lângă salariul fix, tichete de masă, discounturi la achizițiile de produse din librărie și asigurare medicală.

SC COMPACT SA este o companie cu o experienta de peste 30 de ani in vanzarea cartilor. Ne place să ne surprindem clientii cu limbajul iscusit al cartilor. Suntem inteligenti. Sclipitori. Joviali și pasionati. Dar mai ales intodeauna impotriva curentului, provocandu-ti status-quo-ul. Administram in tara lantul de librarii Bookcity si un magazin online. Dorinta noastra este de a oferii clientilor nostri cele mai speciale produse si de a ne asigura ca dorintele acestora sunt satisfacute pe deplin.

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024