Gratis

Arhitect

EQUILATERAL ARHITECTURA S.R.L.
2 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

  • Cunostinte si abilitati in folosirea programelor de proiectare: Archicad - avansat, AutoCad, Lumion, TwinMotion, SketchUP
  • Abilitati in folosirea programelor Microsoft EXCEL si WORD
  • Disponibilitatea de a lucra in echipa si de a face parte din colectivul de proiectare, abilitati de comunicare
  • Atentie la detalii
  • Disponibilitatea si capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte
  • Capacitatea de a gestiona proiecte într-un mediu dinamic
  • Coordonarea, sustinere si implementare solutii tehnice aferente fiecarui proiect

Descrierea jobului

  • Realizarea documentatiilor necesare specifice: Certificat Urbanism, avizare, DTAC, DTAD, PT, DDE, DTOE
  • Participarea la antemăsurători și măsurători, relevee construcții ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄existente și terenuri, dar si verificarea pe teren a cotelor și dimensiunilor din timpul execuției
  • Executia calitativa a sarcinilor ︆si incadrarea in termenele stabilite
  • Intocmirea de propuneri tehnice si financiare
  • Identificarea si rezolvarea problemelor tehnice pe parcursul proiectelor

Suntem o echipa tanara, competenta si pasionata de arhitectura si design si in acelasi timp preocupati de toate aspectele care tin cont de context, comunitate, estetica, dar si de sustenabilitate si reducerea consumului de energie.Proiectele noastre sunt definite de un stil autentic si functional, in care esteticul, tehnologia si natura se imbina intr-un mod foarte armonios, avand la final un rezultat unitar si spectaculos.Prin munca si creativitatea noastra dorim sa raspundem in cel mai potrivit mod provocarilor impuse de mediul si societatea in care traim, deoarece arhitectura are un impact important asupra vieții contemporane, având parte de o evoluție și o schimbare continua.Clientii nostrii se bucura de consultanta in fiecare etapa a proiectului, acesta fiind atent coordonat de la inceput pana la final, de la definirea temei de proiectare si a conceptului de arhitectura, intregul proces de avizare si autorizare, proiecte tehnice si detalii de executie, studii de specialitate, pana la asistenta tehnica pe toata durata santierului.Deoarece evaluam permanent parcursul proiectului si il adaptam in functie de prioritati aparute, deziderate, elemente de buget si cerinte de etica profesionala, satisfactia beneficiarului va fi una deplina.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024