Gratis

AREA SALES REPRESENTATIVE

KLINTENSIV S.R.L.

Candidatul Ideal

Ce este necesar:
- Ai experiență de minim 4 ani în domeniul vânzărilor B2B, studii superioare și cunoștințe de limba engleză la nivel mediu;
- Deții permis categoria B și disponibilitate pentru deplasare în teren 90% din timpul de lucru, Domiciliu în județul Brașov sau împrejurimi;
- Ai abilități excelente de comunicare și ești capabil să discuți cu clienții noștri cu amabilitate și profesionalism;
- Ești persoană organizată și perseverentă în gestionarea sarcinilor de lucru, care face față cu succes schimbărilor permanente;
- Ești dispus să înveți și să te dezvolți continuu, contribuind astfel la creșterea echipei noastre;
- Participi târguri, expoziții, conferințe din industria noastră.
Sunt avantaje:
- Folosești cu succes abilitățile deprinse în urma cursurilor de vanzari și negociere;
- Experiența ta în vânzări în domeniul medical, HoReCa, distribuție;
- Ai lucrat în sisteme tip CRM și deții cunoștințe de operare Microsoft Office/ Outlook.

Descrierea jobului

Misiunea postului: În acest rol vei avea rolul esențial să dezvolți relații solide cu clienții noștri prin vizite constante și ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂să identifici noi oportunități de vânzare. Vei lucra în subordinea Managerului Regional, alături de colegii din alte județe.
Durata contractului: nedeterminată
Program de lucru: full time, 90% din timpul de lucru ocupându-l munca în teren.

Ce vei face la KLINTENSIV:
- Identifici și contactezi potențiali clienți, prezentând soluții adaptate nevoilor acestora;
- Dezvolți portofoliul de clienți prin inițierea, menținerea și evaluarea relațiilor comerciale cu aceștia, în cadrul zonei geografice desemnate;
- Efectuezi vizite regulate la sediul clienților aflați în portofoliu, în vederea identificării de noi oportunități de creștere a vânzărilor și fidelizare;
- Preiei feedback-ul clienților noștri și transmiți superiorului observațiile și sugestiile primite;
- Îndeplinești țintele de vânzări și contribui cu idei și soluții pentru îmbunătățirea prezenței pe piață în zona geografică aferentă;
- Operezi zilnic documentele interne, raportezi rezultatele în platforma CRM și colaborezi îndeaproape cu departamentul de colectare creanțe;
- Participi la ședințele departamentului de vânzări, unde se vor prezenta rezultatele obținute și planul de vânzări bugetat.

Noi îți oferim cu drag:
- Oportunitatea de a te dezvolta profesional într-un mediu de lucru tânăr, dinamic și profesionist, cu posibilități reale de avansare;
- Ca să performezi și dezvolți cunoștințele despre produsele noastre, îți asigurăm training-uri specializate periodice, alături de Managerul Regional și Directorul de Calitate;
- Pachetul salarial este format din: salariu fix începând cu 5000 lei Net, bonusuri acordate lunar in functie rezultate, prime garantate (Paște, Crăciun, Aniversară), abonament medical la clinica Regina Maria;
- Recunoaștem și apreciem loialitatea, de aceea oferim vouchere de fidelitate corelate cu vechimea în companie.

Pentru a ne asigura că alegem cel mai potrivit coleg sau cea mai potrivită colegă pentru echipa noastră, procesul de selecție se desfășoară în trei etape. Toate aplicațiile sunt confidențiale și numai candidații selectați vor fi contactați în maxim 14 zile de la data aplicării.

Trimite CV-ul tău la adresa alăturată pentru a primi toate informațiile necesare: recrutare@klintensiv.ro
Pentru mai multe detalii despre activitatea noastră, te invităm să ne vizitezi pe site-ul: https://klintensiv.ro/

Te așteptăm cu drag în echipa KLINTENSIV!

Ești o persoană dinamică, pasionată de vânzări și dornică să faci o diferență reală în viețile oamenilor? Alătură-te echipei KLINTENSIV și descoperă cum poți contribui la un mediu mai sigur și mai sănătos pentru toți!

Cine suntem noi?
Suntem o companie dedicată oferirii de produse de înaltă calitate, special concepute pentru a răspunde constant nevoilor clienților noștri și provocărilor epidemiologice actuale. Ne străduim să asigurăm un mediu sigur și sănătos, atât la locul de muncă, cât și acasă, prin produse și soluții inovatoare care respectă standardele medicale. Cu o gamă de peste 500 de produse, pe care le dezvoltăm constant, misiunea noastră este clară: Împreună, responsabili, protejați!
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024