Gratis

ANGAJAM CHIMIST /ASISTENT DE LABORATOR

Black Salt S.R.L.

Candidatul Ideal

-Diploma de licenta in chimie, inginerie chimica, biochimie sau un domeniu conex.
-Experienta anterioara in industria detergentilor ( detergenti lichizi, detergenti de rufe, produse de curatare) constituie un avantaj semnificativ.
-Cunostinte solide despre chimia suprafetelor active, surfactanti, enzime si alte ingrediente utilizate in formularea detergentilor.
--Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa, in colaborare cu alte depertamene (R&D, productie).

Descrierea jobului

-Efectuarea analizelor chimice si testelor de laborator specifice produselor din industria detregentilor (detergenti lichizi, detergenti pentru rufe, etc.), conform protocoalelor ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄stabilite.
-Pregatirea si manipularea probelor de detergent si materii prime in conditii de siguranta.
-Dezvoltarea si optimizarea formulelor pentru produse noi sau existente in gama detregentilor , asigurandu-se ca acestea indepinesc standardele de caliatate si eficienta.
-Documentarea si raporatrea precisa a rezulatatelor analizelo , inclusiv performantele produselor in diverse conditii de testare.
-Asigurarea functionarii corecte a echipamentelor de laborator utilizate in testarea detergentilor si efectuarea mentenentei periodice.
-Respectarea reglementarilor de siguranta, normele de igiena si a standardelor de calitate din industrie detergentilor.
-Colaborarea cu echipele de cercetare si dezvoltare pentru a crea solutii inovatorare si a imbunatati performanta produselor.
-Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si inovator in industria detergentilor.
-Pachet salarial competitiv.
-Posibilitati de dezvoltare profesionala continua si participare la proiecte de cercetare si dezvoltare a produselor.
Daca sunteti pasionat de chimie si aveti experineta in formularea detegentilo , va invitam sa aplicati si sa faceti parte din echipa noastra de profesionisti!

Descrierea companiei

Fabrica producatoare de detergenti de rufe.
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024