Gratis

Alpaca Farm Tour Guide

COOLTIV HOSPITALITY S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm un Ghid entuziast și prietenos pentru a se alătura echipei noastre la The Tribe - Alpaca Retreat. Candidatul ideal va fi pasionat de animale, va iubi munca în aer liber și va avea dorința de a educa și de a interacționa cu vizitatorii. În calitate de Ghid , vei fi responsabil de conducerea grupurilor de vizitatori prin fermă, oferind informații despre alpacale, îngrijirea acestora și operațiunile fermei, asigurând în același timp o experiență memorabilă și plăcută pentru toți.

Descrierea jobului

Responsabilități Cheie:
  • Conducerea Tururilor: Conduci tururi ghidate ale fermei de alpacale pentru grupuri de diferite dimensiuni, inclusiv grupuri școlare, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀familii și turiști.
  • Educarea Vizitatorilor: Oferi informații detaliate despre alpacale, inclusiv istoria, comportamentul, dieta și procesul de producție a lânii.
  • Interacțiune cu Vizitatorii: Răspunzi la întrebări, oferi fapte interesante și împărtășești povești pentru a crea o experiență distractivă și informativă.
  • Îngrijirea Animalelor: Asisti, la nevoie, la sarcini de bază legate de îngrijirea alpacalelor, precum hrănirea, periajul și asigurarea bunăstării lor în timpul tururilor.
  • Managementul Siguranței: Asiguri siguranța vizitatorilor și a animalelor, urmând și impunând protocoalele de siguranță ale fermei.
  • Vânzarea Produselor: Asisti în magazinul fermei prin vânzarea produselor legate de alpacale, cum ar fi obiecte din lână si suveniruri .
  • Asistență la Evenimente: Ajuți la organizarea și gestionarea evenimentelor speciale, atelierelor și programelor educaționale la fermă.
  • Întreținerea Fermei: Sprijini sarcinile generale de întreținere a fermei, inclusiv păstrarea curățeniei și aspectului zonelor de tur.

Calificări:
  • Pasiune pentru Animale: Dragoste autentică pentru animale, în special pentru alpaca, și dorința de a împărtăși această pasiune cu alții.
  • Abilități de Comunicare: Capacitatea de a vorbi clar, cu încredere și într-un mod captivant pentru grupuri de toate vârstele.
  • Abilități de Servicii Clienți: Prietenos și abordabil, cu accent pe crearea unei experiențe pozitive pentru toți vizitatorii.
  • Condiție Fizică: Capabil să stea în picioare, să meargă și să lucreze în aer liber pentru perioade lungi de timp, în diverse condiții meteorologice.
  • Flexibilitate: Disponibilitatea de a lucra în weekend, de sărbători și ore flexibile, după cum este necesar.
  • Experiență Anterioară: Experiența în îngrijirea animalelor, educație sau ghidaj turistic este un plus, dar nu este obligatorie. Studentii la medicina au un plus.
  • Spirit de Echipă: Capacitatea de a lucra colaborativ cu ceilalți membri ai personalului fermei și de a contribui la un mediu de lucru pozitiv.

Beneficii:
  • Salariu competitiv.
  • Oportunitatea de a lucra îndeaproape cu alpacalele și de a învăța despre cat mai mult despre aceste animale minunate.
  • Program de lucru flexibil, cu oportunități de dezvoltare și responsabilități suplimentare.

The Tribe este o fermă de hobby cu 7 alpacale, dedicată îngrijirii și bunăstării acestor animale adorabile. Ca angajator, promovăm un mediu de lucru prietenos și de susținere, unde pasiunea pentru animale și natură este apreciată. Echipa noastră se bucură de o experiență practică în acest domeniu, având oportunități de creștere personală, educație și implicare în diverse activități ale fermei. Valorizăm munca în echipă, flexibilitatea și dragostea autentică pentru natură, transformând locatia noastră nu doar într-un loc de muncă, ci într-o comunitate în care angajații pot prospera și împărtăși entuziasmul pentru alpace.
Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 19 Sept. 2024