Gratis

Achizitor Junior (ofertare si executie) (m/f)

STRABAG S.R.L.

Candidatul Ideal

- Absolvent invatamant superior, de preferat in domeniul tehnic;
- Experienta minima anterioara in achizitii in proiecte de constructii;
- Cunostinte operare calculator, baze de date, MS Office;
- Cunostinte de limba engleza – minim nivel mediu;
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare, abilitati de negociere;
- Organizare personala, capacitate de a lucra sub presiune cu sarcini multiple si termene limita strânse;
- Abilitati de a interpreta date tehnice, rapoarte financiare, documente legale;
- Carnet de sofer categoria B, disponibilitate pentru calatorii in interes de serviciu.

- Limbi straine: Engleza

Pentru acest post este prevăzută o verificare prealabilă la angajare!

Descrierea jobului

Strabag angajeaza un/o Achizitor Junior, atat in partea de ofertare/licitatii, cat si in partea de executie a proiectelor, cu minima ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄experienta si cunostinte tehnice in domeniul constructiilor, iar responsabilitatile vor fi:

- Elaboreaza si transmite cereri de oferta catre furnizori/ subcontractori;
- Mentine relatii optime cu furnizorii;
- Cerceteaza piata pentru identificarea furnizorilor/subcontractorilor noi;
- Asigura suport echipei de procurare;
- Emite comenzile catre furnizori;
- Urmareste confirmarile de comanda si livrarile de la furnizori;
- Obtine de la furnizori toate documentele referitoare la produse livrate
- Solutioneaza problemele ce apar pe parcursul achizitiilor de la comanda pâna la receptia finala;
- Intocmeste si inregistreaza toate documentele necesare;
- Mentine si actualizeaza baza de date a furnizorilor si subcontractorilor.

Beneficii:
•Multiple posibilitati de dezvoltare profesionala
•Dezvoltare cariera
•Venituri competitive
•Promovarea unui mediu de lucru sanatos

Dacă sunteți interesat, vă rugăm să ne trimiteți documentele de candidatură complete și informative, indicând data de începere cât mai apropiată și așteptările dumneavoastră salariale, utilizând formularul online.

STRABAG employs about 86,000 people at 2,400 locations around the world, working on progress. Our projects are characterised by their uniqueness and individual strengths, just like each and every one of us. From building construction and structural engineering, road construction and civil engineering, bridge building and tunnelling, project development, building materials production or facility management – we think ahead, and aim to become the most innovative and sustainable construction technology group in Europe. Equal opportunity, diversity and inclusion are an integral part of who we are as a company and how we operate. Together we work as partners to complete projects successfully and grow with new challenges. Together we achieve great things. Build the future with us!
Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024