Gratis

Account Manager/Manager Clienti- Divizia Agribusiness

ALIRA RECRUITMENT SRL

Candidatul Ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie cu traditie in Romania care activeaza pe parte de solutii si servicii de finantare, aflata in plina expansiune, o pozitie de Account Manager/Manager Relatii Clienti- Divizia Agribusiness, cu locatie in Oradea.

Profil candidat :
  • Experienta profesionala in agribusiness de minim 2 ani
  • Experienta anterioara in vanzari, cunoasterea unui proces de vanzare
  • Studii superioare -de preferat in in domeniul economic sau agronomie
  • Cunostinte foarte bune de operare PC
  • Abilitati de analiza financiara client, evaluare garantii
  • Excelente abilităţi de organizare
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Permis de conducere categoria B si disponibilitate la deplasari
  • Persoana proactiva, orientata catre rezultate
  • Disponibilitate si dorinta de a invata.

Descrierea jobului

Rolul lui va fi de dezvoltare a portofoliului de clienți din agribusiness în regiunea alocată: promovarea și vânzarea produselor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de creditare ale companiei către aceștia.

Responsabilitati
  • Identifică și contactează lead-uri, potențiali colaboratori conform procesului de vânzare al companiei și conform cu targetele alocate;
  • Identifică nevoile solicitanților de credite conform politicii de creditare și procedurilor interne pentru realizarea targetelor alocate;
  • Intocmeste, prezinta și negociaza oferta cu solicitantul de credite conform cu politica de creditare;
  • Realizaza dosarul de credit al clientului conform cu manualul de credite și respectând pasii de vanzare;
  • Transmite și susține dosarul de credite către Comisia de creditare;
  • Asigura integrarea clientului in portofoliul companiei.

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024