Ești pasionat de tehnologie? Iți dorești să te remarci într-un domeniu de viitor și vrei să fii la curent cu cele mai noi tehnologii, alături de cei mai mari producători mondiali din domeniu? Dacă ești pasionat de soluții smart, automatizări, IT, rețelistică și iți place să te implici prin participare la traininguri de specialitate, să acorzi suport pentru dezvoltarea proiectelor din industria de securitate fizică, te asteptăm să aplici pentru unul din posturile disponibile în acest moment.

Cerințe minime
  • Studii medii/superioare finalizate în domeniul electronic, electrotehnic sau domenii similare;
  • Experiență în rețelistică, IT&C (obligatoriu);
  • Cunoștințe medii de lucru cu Excel, Word, Autocad, Adobe photoshop (constituie avantaj);
  • Cunoștințe avansate PC și retelistică (software și hardware);
  • Experiență de lucru cu echipamentele de supraveghere video, sisteme de alarme, control acces, detectie incendiu (constituie un avantaj);
  • Dispus la deplasari ocazionale pentru participări la evenimente și traininguri de specialitate (în tară și străinatate);
  • Cunoștințe de limbă engleză;
  • Permis auto cat. B.

Responsabilitățile jobului
  • Oferi suport tehnic telefonic, remote desktop și email pentru partenerii B2B;
  • Verifici și aprobi solicitări RMA;
  • Colaborezi cu echipele de RMA, Presales și departamentele de Marketing, Vânzări și Comercial din cardul companiei;
  • Testezi echipamente și soluții noi, emiți rapoarte de teste, defecțiuni, etc. către producători și departamentele interne implicate;
  • Documentezi produse și soluțiile din portofoliu;
  • Participi la sesiuni de prezentare soluții și produse;

Beneficii suplimentare
  • Bonuri de masă în sistem card;
  • Prime de sărbători;
  • Beneficiezi de traininguri, specializări și certificări personale emise de producători;
  • Locație de muncă aflată în oraș, aproape de orice mijloc de transport în comun și magazine;
  • Posibilitati de avansare.

Te așteptăm în echipa noastră, dedicată profesioniștilor!

urmărește-ne și pe
linkedin linkedin f.png

BACĂU
Strada Spiru Haret, nr. 8
(004) 0334 418 118
bacau@telesystem.ro
BUCUREŞTI
Șos. Pantelimon, nr. 1, sect. 2
(004) 031 101 99 09
bucuresti@telesystem.ro
IAŞI
Strada Bradului, nr. 5
(004) 0332 406 040
iasi@telesystem.ro