Gratis

Electrician / tehnician automatist echipamente dinamice

CONSULTECH INDUSTRIAL SUPPLIES SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

COMPLETAREA MINI-INTERVIULUI ATASAT ANUNTULUI ESTE FOARTE IMPORTANTA!
Studii medii sau superioare (electrician intretinere utilaje, electromecanic, automatizari industriale)
Experienta demonstrabila intr-un departament tehnic, procese de fabricatie, mentenanta, mecano-energetic minim 5 ani
Constituie avantaje, dar nu sunt cerinte eliminatorii: autorizare ANRE; cunoasterea Eplans.
Atentie la detalii si abilitati de solutionare a problemelor.
Comunicare si lucru in echipa.
Persoana organizata, responsabila
Initiativa si capacitate de a lucra intr-un mediu in schimbare (in hala sau in mediu exterior).
Apt pentru lucru la inaltime, permis conducere auto – CERINTA OBLIGATORIE.
Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate (Moldova, Bulgaria, Serbia, Croatia, Grecia), pentru lucru in week-end (ocazional, 3 - 4 weekend-uri/an).
Cunostinte de limba engleza - CERINTA OBLIGATORIE.

Descrierea jobului

Specialist in montaj electric, punere in functiune electrica si mentenanta echipamentelor dinamice de tip decantoare centrifuge si separatoare centrifugale, turnuri ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de racire apa, ventilatoare, pompe si filtre de apa.
Participa la procesul de instalare electro-mecanica a echipamentelor noi, conform standardelor companiei.
Stabileşte necesitatea reparaţiei dpdv electric-automatizare, în funcţie de starea tehnică a echipamentelor inspectate şi execută atât reparaţii curente cât şi reparaţii capitale, ce presupun demontarea completă a echipamentului/instalaţiei.
Este responsabil de notarea tuturor operatiilor executate, a parametrilor de functionare a utilajelor si consemneaza datele si concluziile in raportul de interventie.
Raspunde de buna stare a echipamentului tehnic din dotare (autovehicul, scule, unelte, echipament de protectia muncii).
Instruieste operatorii din sectia de productie a Beneficiarului privind intretinerea minimala necesara pentru buna functionare a echipamentelor.
Insusirea portofoliului de echipamente si utilaje comercializate, studiul si invatarea manualelor de instalare, operare si mentenanta, participarea la cursuri de specializare continua atat in tara, cat si in strainatate.

Experiența Consultech pe piața din România a început în anul 2005, când compania noastră devine reprezentantul oficial EWK pentru Europa de Est. EWK este și astăzi unul dintre cei mai importanți producători de echipamente industriale de răcire a apei si condensare gaze.

Evoluția Consultech a însemnat adaptarea la cerințele dinamice și diverse ale mediului industrial romanesc prin oferirea de soluții tehnice pretabile domeniilor petro-chimic, metalurgic, alimentar, de tratare a apelor potabile și reziduale. Extinderea portofoliului de produse s-a realizat treptat, fără a pierde identitatea inițială a specializării noastre.

Datorită rigurozității tehnice a specialiștilor Consultech, gestionăm proiecte cu un grad ridicat de complexitate, fiind un partener fiabil pentru clienții noștri.

Numele mărcilor reprezentate, printre care se numără EWK – turnuri de răcire si condensatoare evaporative, Flottweg – separatoare centrifuge și decantoare, STF – filtre cu autocurățare, Danfoss - schimbatoare de caldura, Munters – componente pentru coloane pentru transfer de masa, sunt cartea noastră de vizită și garanția profesionalismului și a calității.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 9 Iun. 2024